Friday, October 22, 2010

Rph minggu 41 an 42

MINGGU 41 dan 42

11 Oktober 2010 / Isnin

Tingkatan    : 1J                      Masa: 12:50-02:00pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    :Bab 14: Kesan Kegiatan Manusia Terhadap Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyenaraikan kesan kegiatan manusia terhadap tumbuhan dan hidupan liar.

  2. Menjelaskan dengan contoh kesan kegiatan pembalakan, pertanian dan petempatan.

  3. Merumus kesan kegiatan manusia.

Aktiviti Pembelajaran:

Pelajar diminta membuka halaman 167 buku teks dan membaca kesan-kesan kegiatan manusia dan juga objektif pembelajaran dalam beberapa minit. Selepas itu guru menerang dan menghuraikan kesan- kesannya dengan memberi contoh-contoh yang relevan. Pelajar digalakkan memberi pendapat dan soalan yang berkaitan. Guru berbincang bersama pelajar dan pelajar diberi nota tambahan.

BBB            : Buku teks dan buku teks

Pendekatan        : Pembelajaran aktif dan koperatif

____________________________________________________________________        

                                    11 Oktober 2010 /Isnin

Tingkatan    : 1M                         Masa: 3:25-4:35 pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    : Bab 14: Kesan Kegiatan Manusia Terhadap Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyenaraikan kesan kegiatan manusia terhadap tumbuhan dan hidupan liar.

  2. Menjelaskan dengan contoh kesan kegiatan pembalakan, pertanian dan petempatan.

  3. Merumus kesan kegiatan manusia.

Aktiviti Pembelajaran:

Pelajar diminta membuka halaman 167 buku teks dan membaca kesan-kesan kegiatan manusia dan juga objektif pembelajaran dalam beberapa minit. Selepas itu guru menerang dan menghuraikan kesan- kesannya dengan memberi contoh-contoh yang relevan. Pelajar digalakkan memberi pendapat dan soalan yang berkaitan. Guru berbincang bersama pelajar dan pelajar diberi nota tambahan.

BBB            : Buku teks dan buku nota

Pendekatan        : Pembelajaran aktif dan koperatif

_______________________________________________________________                                                 11 Oktober 2010 /Isnin

Tingkatan    :2L                         Masa: 4:35-5:45pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 9: Kestabilan dan Keberkesanan Jentera Pentadbiran Negara

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan peranan jentera pentadbiran kerajaan

  2. Menerangkan tujuan Wawasan 2020 dan menyatakan pentingnya wawasan 2020

  3. Menerangkan kepentingan kerajaan yang telus dan amanah dan mengenal pasti ciri-ciri kepimpinan yang berwawasan

Aktiviti Pembelajaran:

Guru membuat penerangan satu persatu tentang bab 9 ini iaitu kestabilan dan keberkesanan jentera pentadbiran negara. Guru juga menguraikan tentang fokus utama atau matlamat wawasan 2020. Pelajar menyalin nota yang disalinkan oleh guru pada buku tulis pelajar. Pelajar diminta menjawab setiap soalan yang diajukan guru berdasarkan kepada perbincangan sebentar tadi. Guru memberi latihan pengukuhan kepada pelajar.

BBB            : Buku teks dan buku tulisan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

________________________________________________________________

12 Oktober 2010 / Selasa

Tingkatan    : 2M                         Masa: 12:50-2:00pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema: 6: Geografi Fizikal Dan Manusia

Tajuk: Bab 16: Perkembangan Sistem Pengangkutan

Hasi Pembelajaran:

  1. Menyenaraikan kesan-kesan perkembangan sistem pengangkutan terhadap alam sekitar negara Malaysia.

  2. Menjelaskan kesan-kesannya dengan contoh.

  3. Menghuraikan langkah-langkah mengurangkan kesan-kesannya.

Aktiviti Pebelajaran:

Pertama sekali, guru sekali lagi menyentuh tentang kepentingan perkembangan sistem pengangkutan negara Malaysia. Meminta pelajar memberi perhatian penuh. Selepas itu, Guru menghuraikan dan menjelaskan dengan memberi nota tentang kesan-kesan perkembangan sistem pengangkutan kepada pelajar. Pelajar menyalin nota sementara guru membuat penerangan dengan memberi pelbagai contoh yang mudah difahami pelajar.

BBB            : Buku teks, buku nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

________________________________________________________________________

                                    12 Oktober 2010 / Selasa

Tingkatan    :2D                         Masa    : 03:25-04:35pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema:6: Geografi Fizikal Dan Manusia

Tajuk: Bab16: Perkembangan Sistem Pengangkutan

Hasi Pembelajaran:

  1. Menyenaraikan kesan-kesan perkembangan sistem pengangkutan terhadap alam sekitar negara Malaysia.

  2. Menjelaskan kesan-kesannya dengan contoh.

  3. Menghuraikan langkah-langkah mengurangkan kesan-kesannya.

Aktiviti Pebelajaran:

Pertama sekali, guru sekali lagi menyentuh tentang kepentingan perkembangan sistem pengangkutan negara Malaysia. Meminta pelajar memberi perhatian penuh. Selepas itu, Guru menghuraikan dan menjelaskan dengan memberi nota tentang kesan-kesan perkembangan sistem pengangkutan kepada pelajar. Pelajar menyalin nota sementara guru membuat penerangan dengan memberi pelbagai contoh yang mudah difahami pelajar.

BBB            : Buku teks, buku nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________            

     12 Oktober 2010 / Selasa

Tingkatan    : 1J                         Masa    :4:35-5:45pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    : Bab 14: Kesan Kegiatan Manusia Terhadap Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyenaraikan kesan kegiatan manusia terhadap tumbuhan dan hidupan liar.

  2. Menjelaskan dengan contoh kesan kegiatan pembalakan, pertanian dan petempatan.

  3. Merumus kesan kegiatan manusia.

Aktiviti Pembelajaran:

Hari ini, Guru memberi latihan sebagai pengukuhan untuk bab 14 ini dalam soalan berbentuk objektif, isi tempat kosong dan subjektif. Guru membantu pelajar dan memantau. Berbincang tentang soalan dengan guru memberi jawapan yang betul kepada pelajar. Pelajar membuat pembetulan pada soalan yang salah.

BBB            : Kertas Ujian dan buku nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

______________________________________________________________

13 Oktober 2010 / Rabu

Tingkatan    :1M                     Masa    : 3:30-4:35pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: Tumbuh-tumbuhan Semula jadi dan Hidupan Liar

Tajuk    : Bab 14: Kesan Kegiatan Manusia Terhadap Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyenaraikan kesan kegiatan manusia terhadap tumbuhan dan hidupan liar.

  2. Menjelaskan dengan contoh kesan kegiatan pembalakan, pertanian dan petempatan.

  3. Merumus kesan kegiatan manusia.

Aktiviti Pembelajaran:

Hari ini, Guru memberi latihan sebagai pengukuhan untuk bab 14 ini dalam soalan berbentuk objektif, isi tempat kosong dan subjektif. Guru membantu pelajar dan memantau. Berbincang tentang soalan dengan guru memberi jawapan yang betul kepada pelajar. Pelajar membuat pembetulan pada soalan yang salah.

BBB            : Kertas ujian dan buku nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

___________________________________________________________________________                                

13 Oktober 2010 / Rabu

Tingkatan    : 2j                     Masa    :4:35-5:45pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 9: Kestabilan dan Keberkesanan Jentera Pentadbiran Negara

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan peranan jentera pentadbiran kerajaan

  2. Menerangkan tujuan Wawasan 2020 dan menyatakan pentingnya wawasan 2020

  3. Menerangkan kepentingan kerajaan yang telus dan amanah dan mengenal pasti ciri-ciri kepimpinan yang berwawasan

Aktiviti Pembelajaran:

Guru membuat penerangan satu persatu tentang bab 9 ini iaitu kestabilan dan keberkesanan jentera pentadbiran negara. Guru juga menguraikan tentang fokus utama atau matlamat wawasan 2020. Pelajar menyalin nota yang disalinkan oleh guru pada buku tulis pelajar. Pelajar diminta menjawab setiap soalan yang diajukan guru berdasarkan kepada perbincangan sebentar tadi. Guru memberi latihan pengukuhan kepada pelajar.

BBB            : Buku teks dan buku tulisan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________        

     14 Oktober 2010 / Khamis

Tingkatan    : 2M                      Masa: 12:50-02:00pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema: 6: Pengangkutan Dan Perhubungan

Tajuk: Bab 16: Perkembangan Sistem Pengangkutan

Hasil Pembelajaran:

  1. Menjawab soalan dengan jawapan yang tepat.

  2. Memahami objektif pembelajaran.

Aktiviti Pembelajaran:

Hari ini guru memberi latihan berdasarkan pada buku teks dan buku kerja guru kepada pelajar. Pelajar membuat latihan pengukuhan bab 16 ini dengan berbincang bersama rakan-rakan sekelas. Guru mengawasi setiap kelakuan pelajar. Selepas itu, guru berbincang bersama pelajar tentang latihan yang diberikan sebentar tadi.

BBB            : Buku Teks, Buku Nota, dan buku latihan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________

                                14 Oktober 2010 / Khamis

Tingkatan    : 2F                     Masa    : 02:00-3:10pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 9: Kestabilan dan Keberkesanan Jentera Pentadbiran Negara

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan peranan jentera pentadbiran kerajaan

  2. Menerangkan tujuan Wawasan 2020 dan menyatakan pentingnya wawasan 2020

  3. Menerangkan kepentingan kerajaan yang telus dan amanah dan mengenal pasti ciri-ciri kepimpinan yang berwawasan

Aktiviti Pembelajaran:

Guru membuat penerangan satu persatu tentang bab 9 ini iaitu kestabilan dan keberkesanan jentera pentadbiran negara. Guru juga menguraikan tentang fokus utama atau matlamat wawasan 2020. Pelajar menyalin nota yang disalinkan oleh guru pada buku tulis pelajar. Pelajar diminta menjawab setiap soalan yang diajukan guru berdasarkan kepada perbincangan sebentar tadi. Guru memberi latihan pengukuhan kepada pelajar.

BBB            : Buku teks dan buku tulis

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

_______________________________________________________________________

15 Oktober 2010 / Jumaat

Tingkatan    :2B                         Masa    : 2:35-3:45pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 9: Kestabilan dan Keberkesanan Jentera Pentadbiran Negara

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan peranan jentera pentadbiran kerajaan

  2. Menerangkan tujuan Wawasan 2020 dan menyatakan pentingnya wawasan 2020

  3. Menerangkan kepentingan kerajaan yang telus dan amanah dan mengenal pasti ciri-ciri kepimpinan yang berwawasan

Aktiviti Pembelajaran:

Guru membuat penerangan satu persatu tentang bab 9 ini iaitu kestabilan dan keberkesanan jentera pentadbiran negara. Guru juga menguraikan tentang fokus utama atau matlamat wawasan 2020. Pelajar menyalin nota yang disalinkan oleh guru pada buku tulis pelajar. Pelajar diminta menjawab setiap soalan yang diajukan guru berdasarkan kepada perbincangan sebentar tadi. Guru memberi latihan pengukuhan kepada pelajar.

BBB            : Buku teks dan buku tulis

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________

15 Oktober 2010 / Jumaat

Tingkatan    :2D                     Masa    :04:00-5:10 pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema: 6: Pengangkutan Dan Perhubungan

Tajuk: Bab 16: Perkembangan Sistem Pengangkutan

Hasil Pembelajaran:

  1. Menjawab soalan dengan jawapan yang tepat.

  2. Memahami objektif pembelajaran.

Aktiviti Pembelajaran:

Hari ini guru memberi latihan berdasarkan pada buku teks dan buku kerja guru kepada pelajar. Pelajar membuat latihan pengukuhan bab 16 ini dengan berbincang bersama rakan-rakan sekelas. Guru mengawasi setiap kelakuan pelajar. Selepas itu, guru berbincang bersama pelajar tentang latihan yang diberikan sebentar tadi.

BBB            : Buku Teks, Buku Nota, dan buku latihan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif


 

_____________________________________________________________________________________

MINGGU 42

18 Oktober 2010 / Isnin

Tingkatan    : 1J                      Masa: 12:50-02:00pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    : Bab 16: Pemeliharaan dan Pemuliharaan Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan pentingnya memelihara dan memulihara tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar.

  2. Menyenaraikan langkah-langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuhan dan hidupan liar sebagai potensi kegunaan masa depan

  3. Mencadangkan langkah-langkah lain pemeliharaan dan pemuliharaan.

Aktiviti Pembelajaran:

Guru membuat pengenalan tentang bab 16 ini dan memberi nota kepada pelajar tentang kepentingan, langkah-langkah dan cadangan langkah-langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuhan dan hidupan liar. Pelajar menyalin pada buku nota dan guru juga berbincang bersama pelajar. Guru juga memberi contoh.

BBB            : Buku teks dan buku nota

Pendekatan        : Pembelajaran aktif dan koperatif

____________________________________________________________________        

                                    18 Oktober 2010 /Isnin

Tingkatan    : 1M                         Masa: 3:25-4:35 pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    : : Bab 16: Pemeliharaan dan Pemuliharaan Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan pentingnya memelihara dan memulihara tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar.

  2. Menyenaraikan langkah-langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuhan dan hidupan liar sebagai potensi kegunaan masa depan

  3. Mencadangkan langkah-langkah lain pemeliharaan dan pemuliharaan.

Aktiviti Pembelajaran:

Guru membuat pengenalan tentang bab 16 ini dan memberi nota kepada pelajar tentang kepentingan, langkah-langkah dan cadangan langkah-langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuhan dan hidupan liar. Pelajar menyalin pada buku nota dan guru juga berbincang bersama pelajar. Guru juga memberi contoh.

BBB            : Buku teks dan buku latihan

Pendekatan        : Pembelajaran aktif dan koperatif

_______________________________________________________________                         

                                    18 Oktober 2010 /Isnin

Tingkatan    :2L                         Masa: 4:35-5:45pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 10: Bekerjasama dan Bersatu Padu Dalam Menghadapi Pelbagai Cabaran

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan betapa pentingnya kerjasama antara negara serantau dan antarabangsa.

  2. Mengenal pasti kerjasama serantau untuk menghadapi cabaran.

  3. Menyatakan manifesto negara dan menjelaskan sumbangan Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran:

Hari ini, guru memberi nota kepada pelajar tentang kerjasama serantau, manifesto negara dan sumbangan negara kita kepada dunia. Pelajar menyalin nota yang diberikan pada buku nota. Guru juga mengajak pelajar berbincang bersama terutamanya dasar-dasar negara. Memberi latihan.

BBB            : Buku teks dan buku tulisan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

________________________________________________________________

19 Oktober 2010 / Selasa

Tingkatan    : 2M                         Masa: 12:50-2:00pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema: 6: Geografi Fizikal Dan Manusia

Tajuk: Bab 17: Perkembangan Sistem Perhubungan

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan dan menghuraikan perkembangan sistem perhubungan negara Malaysia.

  2. Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi jaringan pengangkutan.

  3. Menyatakan kepentingan jaringan pengangkutan.

Aktiviti Pembelajaran:

Guru menghuraikan dan menerangkan kepada pelajar tentang tentang tajuk, faktor-faktor yang mempengaruhi dan kepentingannya kepada negara kita. Pelajat menyalin nota yang diberikan oleh guru. Berbincang bersama-sama pelajar. Guru juga menyelitkan perbandingan sistem perhubungan Malaysia dengan negara Kanada.

BBB            : Buku teks, dan buku nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

________________________________________________________________________

                                    19 Oktober 2010 / Selasa

Tingkatan    :2D                         Masa    : 03:25-04:35pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema:        6: Geografi Fizikal Dan Manusia

Tajuk:         Bab 17: Perkembangan Sistem Perhubungan

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan dan menghuraikan perkembangan sistem perhubungan negara Malaysia.

  2. Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi jaringan pengangkutan.

  3. Menyatakan kepentingan jaringan pengangkutan.

Aktiviti Pembelajaran:

Guru menghuraikan dan menerangkan kepada pelajar tentang tentang tajuk, faktor-faktor yang mempengaruhi dan kepentingannya kepada negara kita. Pelajat menyalin nota yang diberikan oleh guru. Berbincang bersama-sama pelajar. Guru juga menyelitkan perbandingan sistem perhubungan Malaysia dengan negara Kanada.

BBB            : Buku teks, dan buku nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________            

     19 Oktober 2010 / Selasa

Tingkatan    : 1J                         Masa    :4:35-5:45pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    : Bab 16: Pemeliharaan dan Pemuliharaan Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan pentingnya memelihara dan memulihara tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar.

  2. Menyenaraikan langkah-langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuhan dan hidupan liar sebagai potensi kegunaan masa depan

  3. Mencadangkan langkah-langkah lain pemeliharaan dan pemuliharaan.

    Aktiviti Pembelajaran;

Sebagai pengukuhan bab terakhir ini, guru hanya memberi latihan sebagai persiapan untuk menghadapi peperiksaan akhir tahun. Guru berbincang bersama pelajar dan pelajar membuat pembetulan.

BBB            : Buku teks, buku nota dan buku latihan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

______________________________________________________________

20 Oktober 2010 / Rabu

Tingkatan    :1M                     Masa    : 3:25-4:35pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    : Bab 16: Pemeliharaan dan Pemuliharaan Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan pentingnya memelihara dan memulihara tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar.

  2. Menyenaraikan langkah-langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuhan dan hidupan liar sebagai potensi kegunaan masa depan

  3. Mencadangkan langkah-langkah lain pemeliharaan dan pemuliharaan.

    Aktiviti Pembelajaran;

Sebagai pengukuhan bab terakhir ini, guru hanya memberi latihan sebagai persiapan untuk menghadapi peperiksaan akhir tahun. Guru berbincang bersama pelajar dan pelajar membuat pembetulan.

BBB            : Buku teks, buku nota dan buku latihan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

___________________________________________________________________________                                

20 Oktober 2010 / Rabu

Tingkatan    : 2j                     Masa    :4:35-5:45pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 10: Bekerjasama dan Bersatu Padu Dalam Menghadapi Pelbagai Cabaran

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan betapa pentingnya kerjasama antara negara serantau dan antarabangsa.

  2. Mengenal pasti kerjasama serantau untuk menghadapi cabaran.

  3. Menyatakan manifesto negara dan menjelaskan sumbangan Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran:

Hari ini, guru memberi nota kepada pelajar tentang kerjasama serantau, manifesto negara dan sumbangan negara kita kepada dunia. Pelajar menyalin nota yang diberikan pada buku nota. Guru juga mengajak pelajar berbincang bersama terutamanya dasar-dasar negara. Memberi latihan.

BBB            : Buku teks dan buku tulisan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________        

     21 Oktober 2010 / Khamis

Tingkatan    : 2M                      Masa: 12:50-02:00pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema:         6: Pengangkutan Dan Perhubungan

Tajuk:     Bab 17: Perkembangan Sistem Perhubungan

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan dan menghuraikan perkembangan sistem perhubungan negara Malaysia.

  2. Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi jaringan pengangkutan.

  3. Menyatakan kepentingan jaringan pengangkutan.

Aktiviti Pembelajaran:

Sebagai pengukuhan bab terakhir ini, guru hanya memberi latihan sebagai persiapan untuk menghadapi peperiksaan akhir tahun. Guru berbincang bersama pelajar dan pelajar membuat pembetulan.

BBB            : Buku teks, buku nota dan buku latihan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________

                                21 Oktober 2010 / Khamis

Tingkatan    : 2F                     Masa    : 2:00-3:10pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 10: Bekerjasama dan Bersatu Padu Dalam Menghadapi Pelbagai Cabaran

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan betapa pentingnya kerjasama antara negara serantau dan antarabangsa.

  2. Mengenal pasti kerjasama serantau untuk menghadapi cabaran.

  3. Menyatakan manifesto negara dan menjelaskan sumbangan Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran:

Hari ini, guru memberi nota kepada pelajar tentang kerjasama serantau, manifesto negara dan sumbangan negara kita kepada dunia. Pelajar menyalin nota yang diberikan pada buku nota. Guru juga mengajak pelajar berbincang bersama terutamanya dasar-dasar negara. Memberi latihan.

BBB            : Buku teks dan buku tulisan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

_______________________________________________________________________

22 Oktober 2010 / Jumaat

Tingkatan    :2B                         Masa    : 2:35-3:45pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 10: Bekerjasama dan Bersatu Padu Dalam Menghadapi Pelbagai Cabaran

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan betapa pentingnya kerjasama antara negara serantau dan antarabangsa.

  2. Mengenal pasti kerjasama serantau untuk menghadapi cabaran.

  3. Menyatakan manifesto negara dan menjelaskan sumbangan Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran:

Hari ini, guru memberi nota kepada pelajar tentang kerjasama serantau, manifesto negara dan sumbangan negara kita kepada dunia. Pelajar menyalin nota yang diberikan pada buku nota. Guru juga mengajak pelajar berbincang bersama terutamanya dasar-dasar negara. Memberi latihan.

BBB            : Buku teks dan buku tulis

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________

22 Oktober 2010 / Jumaat

Tingkatan    :2D                     Masa    :4:00-5:10pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema: 6: Pengangkutan Dan Perhubungan

Tajuk: Bab Bab 17: Perkembangan Sistem Perhubungan

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan dan menghuraikan perkembangan sistem perhubungan negara Malaysia.

  2. Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi jaringan pengangkutan.

  3. Menyatakan kepentingan jaringan pengangkutan.

Aktiviti Pembelajaran:

Sebagai pengukuhan bab terakhir ini, guru hanya memberi latihan sebagai persiapan untuk menghadapi peperiksaan akhir tahun. Guru berbincang bersama pelajar dan pelajar membuat pembetulan.

BBB            : Buku teks, buku nota dan buku latihan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif


 

SEKOLAH GANTIAN

23 Oktober 2010 / Sabtu

Tingkatan    :1M                     Masa    : 2:30-3:30pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    : Bab 16: Pemeliharaan dan Pemuliharaan Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan pentingnya memelihara dan memulihara tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar.

  2. Menyenaraikan langkah-langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuhan dan hidupan liar sebagai potensi kegunaan masa depan

  3. Mencadangkan langkah-langkah lain pemeliharaan dan pemuliharaan.

    Aktiviti Pembelajaran:

Memberi latihan sebagai persiapan peperiksaan akhir tahun. Berbincang dan pelajar membuat pembetulan pada jawapan yang salah.

BBB            : Buku teks, buku nota dan buku latihan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

___________________________________________________________________________                                

23 Oktober 2010 / Sabtu

Tingkatan    : 2j                     Masa    :3:30-4:30pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 10: Bekerjasama dan Bersatu Padu Dalam Menghadapi Pelbagai Cabaran

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan betapa pentingnya kerjasama antara negara serantau dan antarabangsa.

  2. Mengenal pasti kerjasama serantau untuk menghadapi cabaran.

  3. Menyatakan manifesto negara dan menjelaskan sumbangan Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran:

Guru memberi latihan sebagai ulangkaji untuk persediaan menghadapi peperiksaan akhir tahun. Berbincang bersama pelajar dan pelajar membuat pembetulan pada jawapan yang salah.

BBB            : Buku teks dan buku tulisan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif


 

Disediakan oleh: Garry Clavin Ak Patrick


 


 


 

Thursday, October 7, 2010

RPH MINGGU 39 DAN 40

MINGGU 39 dan 40

27 September 2010 / Isnin

Tingkatan    : 1J                      Masa: 12:50-02:00pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    :Bab 13: Faktor yang Mempengaruhi Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan faktor-faktor yang mempengaruhi pelbagai jenis tumbuh-tumbuhan semula jadi negara Malaysia.

  2. Menghubungkaitkan jenis tumbuh-tumbuhan semula jadi dengan faktor-faktor tersebut.

  3. Menganalisis faktor yang mempengaruhi pelbagai jenis tumbuh-tumbuhan.

Aktiviti Pembelajaran:

Pelajar diminta membuka buku teks halaman 140 hingga 142. Pelajar membaca teks dalam halaman yang dimaksudkandengan senyap dan pastikan pelajar memahami bacaan mereka. Selepas itu guru menerangkan satu persatu faktor-faktor seperti Bentuk Muka Bumi, Saliran, Iklim dan juga Tanih. Guru memberi nota dua faktor iaitu faktor bentuk muka bumi dan saliran. Bincang nota bersama-sama.

BBB            : Buku teks dan buku latihan

Pendekatan        : Pembelajaran aktif dan koperatif

____________________________________________________________________        

                                    27 September 2010 /Isnin

Tingkatan    : 1M                         Masa: 3:25-4:35 pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    :Bab 13: Faktor yang Mempengaruhi Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan faktor-faktor yang mempengaruhi pelbagai jenis tumbuh-tumbuhan semula jadi negara Malaysia.

  2. Menghubungkaitkan jenis tumbuh-tumbuhan semula jadi dengan faktor-faktor tersebut.

  3. Menganalisis faktor yang mempengaruhi pelbagai jenis tumbuh-tumbuhan.

Aktiviti Pembelajaran:

Pelajar diminta membuka buku teks halaman 140 hingga 142. Pelajar membaca teks dalam halaman yang dimaksudkan dengan senyap dan pastikan pelajar memahami bacaan mereka. Selepas itu guru menerangkan satu persatu faktor-faktor seperti Bentuk Muka Bumi, Saliran, Iklim dan juga Tanih. Guru memberi nota dua faktor iaitu faktor bentuk muka bumi dan saliran. Bincang nota bersama-sama.

BBB            : Buku teks dan buku latihan

Pendekatan        : Pembelajaran aktif dan koperatif

_______________________________________________________________                         

                                    27 September 2010 /Isnin

Tingkatan    :2L                         Masa: 4:35-5:45pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 5: MALAYSIA NEGARA BERDAULAT

Tajuk: Unit 8: Peranan Tanggungjawab warganegara dalam Kerajaan Demokrasi

Hasil Pembelajaran:

  1. Mengenal pasti peranan dan tanggungjawab sebagai warganegara.

  2. Melaksanakan tugas dan tanggungjawab.

  3. Menghargai tugas dan peranan dalam kerajaan demokrasi.

Aktiviti Pembejalaran.

Pada unit ini, guru membuat pengenalan tentang tajuk yang akan dibincangkan sebentar lagi. Guru menyenaraikan nota-nota tentang peranan dan tanggunjawab warganegara dalam kerajaan demokrasi seperti menjaga imej negara dan mengharumkan nama negara dipersada antarabangsa. Guru memberi beberapa contoh tokoh-tokoh negara yang pernah mengharunkan nama negara. Guru berbincang bersama pelajar dengan terperinci.

BBB            : Buku teks dan buku tulisan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

________________________________________________________________

28 September 2010 / Selasa

Tingkatan    : 2M                         Masa: 12:50-2:00pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema: 6: Geografi Fizikal Dan Manusia

Tajuk: Bab 16: Perkembangan Sistem Pengangkutan

Hasi Pembelajaran:

  1. Menghuraikan perkembangan sistem pengangkutan negara Malaysia.

  2. Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi jaringan pengangkutan negara Malaysia.

  3. Menjelaskan faktor yang mempengaruhi jaringan pengangkutan negara Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran:

Dalam bab 16 ini, guru membuat pengenalan tajuk yang akan dibincangkan bersama pelajar. Kemudian guru menerangkan dan menghuraikan tentang jenis-jenis pengangkutan dan juga faktor-faktor yang mempengaruhinya. Pastikan pelajar menyalin nota. Guru menguatkan penerangan dengan memberi pelbagai contoh yang relevan.

BBB            : Buku teks, buku nota dan buku latihan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

________________________________________________________________________

                                    28 September 2010 / Selasa

Tingkatan    :2D                         Masa    : 03:25-04:35pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema:6: Geografi Fizikal Dan Manusia

Tajuk: Bab16: Perkembangan Sistem Pengangkutan

Hasi Pembelajaran:

  1. Menghuraikan perkembangan sistem pengangkutan negara Malaysia.

  2. Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi jaringan pengangkutan negara Malaysia.

  3. Menjelaskan faktor yang mempengaruhi jaringan pengangkutan negara Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran:

Dalam bab 16 ini, guru membuat pengenalan tajuk yang akan dibincangkan bersama pelajar. Kemudian guru menerangkan dan menghuraikan tentang jenis-jenis pengangkutan dan juga faktor-faktor yang mempengaruhinya. Pastikan pelajar menyalin nota. Guru menguatkan penerangan dengan memberi pelbagai contoh yang relevan.

BBB            : Buku teks, buku nota dan buku latihan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________            

     28 September 2010 / Selasa

Tingkatan    : 1J                         Masa    :4:35-5:45pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tajuk: UJIAN BULANAN 2


 

Aktiviti:

Pembetulan kertas ujian bulanan 2. Pelajar membuat pembetulan pada buku nota

BBB            : Kertas Ujian dan buku nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

______________________________________________________________

29 September 2010 / Rabu

Tingkatan    :1M                     Masa    : 2:30-3:30pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: Tumbuh-tumbuhan Semula jadi dan Hidupan Liar

Tajuk    : Bab 12: Jenis dan Taburan Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Aktiviti Pembelajaran;

Pembetulan kertas ujian bulanan 2. Pelajar membuat pembetulan pada buku nota.

BBB            : Kertas ujian dan buku nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

___________________________________________________________________________                                

29 September 2010 / Rabu

Tingkatan    : 2j                     Masa    :3:30-4:30pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 5: MALAYSIA NEGARA BERDAULAT

Tajuk: Unit 8: Peranan Tanggungjawab warganegara dalam Kerajaan Demokrasi

Hasil Pembelajaran:

  1. Mengenal pasti peranan dan tanggungjawab sebagai warganegara.

  2. Melaksanakan tugas dan tanggungjawab.

  3. Menghargai tugas dan peranan dalam kerajaan demokrasi.

Aktiviti Pembejalaran.

Pada unit ini, guru membuat pengenalan tentang tajuk yang akan dibincangkan sebentar lagi. Guru menyenaraikan nota-nota tentang peranan dan tanggunjawab warganegara dalam kerajaan demokrasi seperti menjaga imej negara dan mengharumkan nama negara dipersada antarabangsa. Guru memberi beberapa contoh tokoh-tokoh negara yang pernah mengharunkan nama negara. Guru berbincang bersama pelajar dengan terperinci.

BBB            : Buku teks dan buku tulisan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________        

     30 September 2010 / Khamis

Tingkatan    : 2M                      Masa: 12:15-1:15pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema: 6: Pengangkutan Dan Perhubungan

Tajuk: Bab 16: Perkembangan Sistem Pengangkutan

Hasil Pembelajaran:

  1. Menghuraikan kepentingan jaringan pengangkutan terhadap pembangunan Malaysia

  2. Membuat rumusan tentang kepentingan jaringan pengangkutan.

Aktiviti Pembelajaran:

Guru menyambung pembelajaran pada hari selasa lepas tentang jenis-jenis pengangkutan dan faktor-faktor yang mempengaruhi pengangkutan negara Malaysia. Guru memberi satu persatu penerangan dan pastikan semua pelajar faham dan sentiasa fokus pada pembelajaran. Pelajar menyalin nota yang diberikan oleh guru.

BBB            : Buku Teks dan Buku Nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________

                                30 September 2010 / Khamis

Tingkatan    : 2F                     Masa    : 1:15-2:15pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 5: MALAYSIA NEGARA BERDAULAT

Tajuk: Unit 8: Peranan Tanggungjawab warganegara dalam Kerajaan Demokrasi

Hasil Pembelajaran:

  1. Mengenal pasti peranan dan tanggungjawab sebagai warganegara.

  2. Melaksanakan tugas dan tanggungjawab.

  3. Menghargai tugas dan peranan dalam kerajaan demokrasi.

Aktiviti Pembejalaran.

Pada unit ini, guru membuat pengenalan tentang tajuk yang akan dibincangkan sebentar lagi. Guru menyenaraikan nota-nota tentang peranan dan tanggunjawab warganegara dalam kerajaan demokrasi seperti menjaga imej negara dan mengharumkan nama negara dipersada antarabangsa. Guru memberi beberapa contoh tokoh-tokoh negara yang pernah mengharunkan nama negara. Guru berbincang bersama pelajar dengan terperinci.

BBB            : Buku teks dan buku tulis

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

_______________________________________________________________________

1 Oktober 2010 / Jumaat

Tingkatan    :2B                         Masa    : 2:25-3:15pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 5: MALAYSIA NEGARA BERDAULAT

Tajuk: Unit 8: Peranan Tanggungjawab warganegara dalam Kerajaan Demokrasi

Hasil Pembelajaran:

  1. Mengenal pasti peranan dan tanggungjawab sebagai warganegara.

  2. Melaksanakan tugas dan tanggungjawab.

  3. Menghargai tugas dan peranan dalam kerajaan demokrasi.

Aktiviti Pembejalaran.

Pada unit ini, guru membuat pengenalan tentang tajuk yang akan dibincangkan sebentar lagi. Guru menyenaraikan nota-nota tentang peranan dan tanggunjawab warganegara dalam kerajaan demokrasi seperti menjaga imej negara dan mengharumkan nama negara dipersada antarabangsa. Guru memberi beberapa contoh tokoh-tokoh negara yang pernah mengharunkan nama negara. Guru berbincang bersama pelajar dengan terperinci.

BBB            : Buku teks dan buku tulis

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________

1 Oktober 2010 / Jumaat

Tingkatan    :2D                     Masa    :3:30-04:20 pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema: 6: Pengangkutan Dan Perhubungan

Tajuk: Bab 16: Perkembangan Sistem Pengangkutan

Hasil Pembelajaran:

  1. Menghuraikan kepentingan jaringan pengangkutan terhadap pembangunan Malaysia

  2. Membuat rumusan tentang kepentingan jaringan pengangkutan.

Aktiviti Pembelajaran:

Guru menyambung pembelajaran pada hari selasa lepas tentang jenis-jenis pengangkutan dan faktor-faktor yang mempengaruhi pengangkutan negara Malaysia. Guru memberi satu persatu penerangan dan pastikan semua pelajar faham dan sentiasa fokus pada pembelajaran. Pelajar menyalin nota yang diberikan oleh guru.

BBB            : Buku teks, dan buku nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif


 

_____________________________________________________________________________________

MINGGU 40

4 Oktober 2010 / Isnin

Tingkatan    : 1J                      Masa: 12:50-02:00pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    :Bab 13: Faktor yang Mempengaruhi Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan jenis tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar di kawasan gurun, tundra, mediterranean dan monsun tropika.

  2. Memadankan jenis tumbuh-tumbuhan semula jadi di atas peta

  3. Menyatakan dan menjelaskan ciri tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar di kawasan tersebut.

Aktiviti Pembelajaran:

Guru meminta pelajar membuka buku teks bermula daripada halaman 146 hingga 153. Pelajar dan guru berbincang bersama-sama tentang jenis tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar seperti di Gurun Sahara, Kawasan Tundra, kawasan Mediterranean dan Thailand. Guru memberi nota pelajaran kepada pelajar. Pelajar menyalin dan pastikan semua pelajar memahami pelajaran hari ini.

BBB            : Buku teks dan buku nota

Pendekatan        : Pembelajaran aktif dan koperatif

____________________________________________________________________        

                                    4 Oktober 2010 /Isnin

Tingkatan    : 1M                         Masa: 3:25-4:35 pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    :Bab 13: Faktor yang Mempengaruhi Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyatakan jenis tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar di kawasan gurun, tundra, mediterranean dan monsun tropika.

  2. Memadankan jenis tumbuh-tumbuhan semula jadi di atas peta

  3. Menyatakan dan menjelaskan ciri tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar di kawasan tersebut.

Aktiviti Pembelajaran:

Guru meminta pelajar membuka buku teks bermula daripada halaman 146 hingga 153. Pelajar dan guru berbincang bersama-sama tentang jenis tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar seperti di Gurun Sahara, Kawasan Tundra, kawasan Mediterranean dan Thailand. Guru memberi nota pelajaran kepada pelajar. Pelajar menyalin dan pastikan semua pelajar memahami pelajaran hari ini.

BBB            : Buku teks dan buku latihan

Pendekatan        : Pembelajaran aktif dan koperatif

_______________________________________________________________                         

                                    4 Oktober 2010 /Isnin

Tingkatan    :2L                         Masa: 4:35-5:45pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 9: Kestabilan dan Keberkesanan Jentera Pentadbiran Negara

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan peranan jentera pentadbiran negara

  2. Menerangkan tujuan Wawasan 2020

  3. Menerangkan kepentingan kerajaan yang telus dan amanah

Aktiviti Pembelajaran:

Untuk Tema dan bab baru ini, guru pastikan pelajar membawa buku teks dan buka halaman 111. Guru menerangkan dengan pelajar tentang jentera pentadbiran kerajaan dan juga peranan setiap jentera kerajaan tersebut. Guru menyalin nota terpilih dan pelajar menyalin pada buku nota. Guru juga menjelaskan tentang matlamat, tujuan dan aspek-aspek Wawasan 2020. Pastikan pelajar memahaminya.

BBB            : Buku teks dan buku tulisan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

________________________________________________________________

5 Oktober 2010 / Selasa

Tingkatan    : 2M                         Masa: 12:50-2:00pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema: 6: Geografi Fizikal Dan Manusia

Tajuk: Bab 16: Perkembangan Sistem Pengangkutan

Hasi Pembelajaran:

  1. Mengenal pasti kesalahan pada kertas soalan ujian.

  2. Membuat ulangkaji.

Aktiviti Pembelajaran:

Hari ini guru membawa pelajar membuat pembetulan Ujian Pertengahan Semester II. Pelajar menyalin jawapan yang betul pada soalan yang salah pada buku nota sementara guru memberi jawapan yang betul.

BBB            : Buku teks, buku nota, kertas soalan dan kertas jawapan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

________________________________________________________________________

                                    5 Oktober 2010 / Selasa

Tingkatan    :2D                         Masa    : 03:25-04:35pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema:6: Geografi Fizikal Dan Manusia

Tajuk: Bab16: Perkembangan Sistem Pengangkutan

Hasi Pembelajaran:

  1. Mengenal pasti kesalahan pada kertas soalan ujian.

  2. Membuat ulangkaji.

Aktiviti Pembelajaran:

Hari ini guru membawa pelajar membuat pembetulan Ujian Pertengahan Semester II. Pelajar menyalin jawapan yang betul pada soalan yang salah pada buku nota sementara guru memberi jawapan yang betul.

BBB            : Buku teks, buku nota, kertas soalan dan kertas jawapan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________            

     5 Oktober 2010 / Selasa

Tingkatan    : 1J                         Masa    :4:35-5:45pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    :Bab 13: Kepentingan Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyenaraikan kepentingan tumbuh-tumbuhan semula jadi negara Malaysia

  2. Menjelaskan dengan contoh kepentingannya

  3. Merumus tentang kepentingannya

Aktiviti Pembejaran:

Guru cuba menyenaraikan pelbagai kepentingan tumbuh-tumbuhan semula jadi negara Malaysia pada papan tulis. Pelajar pula menyalinnya pada buku nota. Sambil pelajar menyalin, guru membuat penerangan dengan memberikan pelbagai contoh yang berkaitan agar pelajar mudah faham. Guru membenarkan pelajar bertanya tentang pembelajaran.

BBB            : Buku teks dan buku nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

______________________________________________________________

6 Oktober 2010 / Rabu

Tingkatan    :1M                     Masa    : 2:30-3:30pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema            : 3: TUMBUH-TUMBUHAN SEMULA JADI DAN HIDUPAN LIAR

Tajuk    :Bab 14: Kepentingan Tumbuh-Tumbuhan Semula Jadi

Hasil Pembelajaran:

  1. Menyenaraikan kepentingan tumbuh-tumbuhan semula jadi negara Malaysia

  2. Menjelaskan dengan contoh kepentingannya

  3. Merumus tentang kepentingannya

Aktiviti Pembejaran:

Guru cuba menyenaraikan pelbagai kepentingan tumbuh-tumbuhan semula jadi negara Malaysia pada papan tulis. Pelajar pula menyalinnya pada buku nota. Sambil pelajar menyalin, guru membuat penerangan dengan memberikan pelbagai contoh yang berkaitan agar pelajar mudah faham. Guru membenarkan pelajar bertanya tentang pembelajaran.

BBB            : Buku teks dan buku nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

___________________________________________________________________________                                

6 Oktober 2010 / Rabu

Tingkatan    : 2j                     Masa    :3:30-4:30pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 9: Kestabilan dan Keberkesanan Jentera Pentadbiran Negara

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan peranan jentera pentadbiran negara

  2. Menerangkan tujuan Wawasan 2020

  3. Menerangkan kepentingan kerajaan yang telus dan amanah

Aktiviti Pembelajaran:

Untuk Tema dan bab baru ini, guru pastikan pelajar membawa buku teks dan buka halaman 111. Guru menerangkan dengan pelajar tentang jentera pentadbiran kerajaan dan juga peranan setiap jentera kerajaan tersebut. Guru menyalin nota terpilih dan pelajar menyalin pada buku nota. Guru juga menjelaskan tentang matlamat, tujuan dan aspek-aspek Wawasan 2020. Pastikan pelajar memahaminya.

BBB            : Buku teks dan buku latihan

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________        

     7 Oktober 2010 / Khamis

Tingkatan    : 2M                      Masa: 12:15-1:15pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema: 6: Pengangkutan Dan Perhubungan

Tajuk: Bab 16: Perkembangan Sistem Pengangkutan

Hasil Pembelajaran:

  1. Menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi jaringan pengangkutan

  2. Menghuraikan kepentingan jaringan pengangkutan

  3. Menyenaraikan kesan-kesan dan langkah-langkah mengurangkan kesan-kesan perkembangan pengangkutan negara Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran:

Guru menyalin nota tentang faktor-faktor, kepentingan, kesan-kesan dan langkah-langkah mengurangkan kesan perkembangan pengangkutan pada papan tulis. Pelajar menyalinnya pada buku nota, sambil guru membuat penerangan dengan jelas agar pelajar mudah memahami. Guru juga membawa pelajar berbincang bersama-sama.

BBB            : Buku Teks dan Buku Nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________

                                7 Oktober 2010 / Khamis

Tingkatan    : 2F                     Masa    : 1:15-2:15pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 9: Kestabilan dan Keberkesanan Jentera Pentadbiran Negara

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan peranan jentera pentadbiran negara

  2. Menerangkan tujuan Wawasan 2020

  3. Menerangkan kepentingan kerajaan yang telus dan amanah

Aktiviti Pembelajaran:

Untuk Tema dan bab baru ini, guru pastikan pelajar membawa buku teks dan buka halaman 111. Guru menerangkan dengan pelajar tentang jentera pentadbiran kerajaan dan juga peranan setiap jentera kerajaan tersebut. Guru menyalin nota terpilih dan pelajar menyalin pada buku nota. Guru juga menjelaskan tentang matlamat, tujuan dan aspek-aspek Wawasan 2020. Pastikan pelajar memahaminya.

BBB            : Buku teks dan buku tulis

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

_______________________________________________________________________

8 Oktober 2010 / Jumaat

Tingkatan    :2B                         Masa    : 2:25-3:15pm

Mata Pelajaran: PSK

Tema: 6: CABARAN MASA DEPAN

Tajuk: Unit 9: Kestabilan dan Keberkesanan Jentera Pentadbiran Negara

Hasil Pembelajaran:

  1. Menerangkan peranan jentera pentadbiran negara

  2. Menerangkan tujuan Wawasan 2020

  3. Menerangkan kepentingan kerajaan yang telus dan amanah

Aktiviti Pembelajaran:

Untuk Tema dan bab baru ini, guru pastikan pelajar membawa buku teks dan buka halaman 111. Guru menerangkan dengan pelajar tentang jentera pentadbiran kerajaan dan juga peranan setiap jentera kerajaan tersebut. Guru menyalin nota terpilih dan pelajar menyalin pada buku nota. Guru juga menjelaskan tentang matlamat, tujuan dan aspek-aspek Wawasan 2020. Pastikan pelajar memahaminya.

BBB            : Buku teks dan buku tulis

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif

____________________________________________________________________

8 Oktober 2010 / Jumaat

Tingkatan    :2D                     Masa    :3:30-04:20 pm

Mata Pelajaran: GEOGRAFI

Tema: 6: Pengangkutan Dan Perhubungan

Tajuk: Bab 16: Perkembangan Sistem Pengangkutan

Hasil Pembelajaran:

  1. Menjelaskan faktor-faktor yang mempengaruhi jaringan pengangkutan

  2. Menghuraikan kepentingan jaringan pengangkutan

  3. Menyenaraikan kesan-kesan dan langkah-langkah mengurangkan kesan-kesan perkembangan pengangkutan negara Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran:

Guru menyalin nota tentang faktor-faktor, kepentingan, kesan-kesan dan langkah-langkah mengurangkan kesan perkembangan pengangkutan pada papan tulis. Pelajar menyalinnya pada buku nota, sambil guru membuat penerangan dengan jelas agar pelajar mudah memahami. Guru juga membawa pelajar berbincang bersama-sama.

BBB            : Buku teks, dan buku nota

Pendekatan        : Dedikasi dan kreatif


 

Disediakan oleh: Garry Clavin Ak Patrick